Олимпийцы Донбасса  

   

Наши партнёры  

   

Спонсоры  

  • Цирк
   

21 червня в Донецьку відзначили Олімпійський день

Подробности

В усьому світі до дня заснування Міжнародного Олімпійського Комітету (23 червня 1894 року), який цього року святкує 120-річчя від дня створення, відзначають Олімпійський день - родинне свято спорту, де кожен знайде собі заняття до душі та зможе відчути себе справжнім олімпійцем.

Сьогодні, 21 червня, на РСК «Олімпійський» відбувся традиційний легкоатлетичний пробіг, участь у якому може мав змогу прийняти кожен бажаючий.

Цьогорічнйи «Олімпійський день» присвячен 120-річчю створення Міжнародного олімпійського комітету.
 Історія цього свята  в Україні бере свій початок з 2006 року і щоразу має свої особливості і сюрпризи.

Традиція проведення Олімпійського Дня має давню історію.

Дана подія присвячено дню 23 червня 1894, коли П'єр де Кубертен і його соратники відродили Олімпійські Ігри і створили Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК).

66 років тому, на Сесії МОК було прийнято рішення про щорічне проведення Всесвітнього Олімпійського дня. Відтоді святкування цієї події стало традицією в Олімпійському русі. Перший Олімпійський день був проведений 23 червня 1948. Більше 200 Національних олімпійських комітетів у всьому світі щорічно проводять цей захід під егідою МОК. Мільйони чоловіків і жінок, дітей різного віку та інтересів традиційно беруть участь у цьому святі спорту. З кожним роком на старт виходить все більше людей з фізичними вадами.

Олімпійський День дозволяє нам не тільки святкувати день відродження сучасного олімпізму, але також всім разом взяти участь у спортивних змаганнях у всіх куточках нашої планети.

Спорт вчить нас досягати досконалості в усьому, що ми робимо, жити в мирі і дружбі, поважати себе і всіх, хто поруч з тобою.

Можна сказати з упевненістю, що Донбас славиться не тільки своїми трудовими досягненнями, досягненнями науки і культури, він відомий і спортивними успіхами. Неодноразово спортивні зали різних країн аплодували нашим атлетам і боксерам, футболістам і бігунам, гімнастам і волейболістам. Імена Сергія Бубки, Лілії Подкопаєвої, Поліни Астахової, Станіслава Люгайло, Віктора Звягінцева, Віктора Мірошниченко, Ніни Зюськової, Надії Ткаченко, Валерія Подлужного, Валерія Лозіка, Ігоря Радівілова, Ольги Саладухи та інших спортсменів відомих всьому світу не з чуток. А в міжнародних турнірах «Зірки жердини» і «Гран-прі Донецька» з велоспорту, Донбас-тур з кінного спорту вважають честю взяти участь визнані майстри з багатьох країн. Таким чином, розвитку спорту та фізкультури в Донецькій області завжди приділялося багато уваги, так як спорт і зміцнює тіло, і загартовує дух, і сприяє всебічному вихованню молоді.

В урочистому відкритті «Олімпійського дня» взяли участь Володимир Мицик – начальник управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації; Анатолій Кучеров – голова Донецького обласного відділення Національного олімпійського комітету України, директор Донецького училища вищого олімпійського резерву ім. Сергія Бубки; Олександр Громаков - голова комітету з фізичної культури і спорту донецької міської ради та Тетяна Дубревська - начальник Донецького обласного управління фізичного виховання та спорту КФВС Міністерства освіти і науки України та Ніна Зюськова – Олімпійська чемпіонка з легкої атлетики, Заслужений майстер спорту.

Учасників і гостей спортивного свята привітав начальник управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик:

«Олімпійський день – це свято спорту і молодості, яке об’єднує людей різного віку, різної статі, різних фізичних і спортивних можливостей. Цей рік відзначен спортивною датою – 120 –річчю створення Міжнародного олімпійського комітету, яку відзначають у всьому світі. Я впевнений, що Олімпійський рух повинен стати обов’язковою складовою сучасного життя і бажаю всім ставити для себе певну висоту, яку обов’язково вдавалося б подолати».

Голова Донецького обласного відділення Національного олімпійського комітету України Анатолій Кучеров підкреслив:

«Проведення Олімпійського дня стало доброю традицією. Цей рік не став винятком, хоча важке становище на Донеччині внесло свої корективи. Але, приємно відзначити, що сьогодні тут зібралось чимало любителів спорту. Найголовніше, що люди, які беруть участь у подібних святах, залучаються до занять фізичною культурою і спортом, до здорового способу життя, і це стає не тільки звичкою, а й потребою у їх житті».

Із закликом до занять фізичною культурою і спортом виступила чемпіонка Олімпійських ігор з легкої атлетики, Заслужений майстер спорту, Ніна Зюськова:

«Мені, як чемпіонці Олімпійських ігор, дуже приємно бути з вами в строю. Дружіть зі спортом – це рух, радість, прогрес. Нехай і надалі Донбас буде славитися спортивними досягненнями!».

Після вітальних слів гості заходу стали не лише глядачами справжнього спортивного свята – а самі прийняли активну участь у легкоатлетичному забігу. На старті, в першому ряді спортсменам склали конкуренцію Володимир Мицик, Олександр Громаков, Тетяна Дубревська, Олег Головін. Їх підтримали  керівники спортивних товариств  Донецька, тренера, вихователі, вчителя навчальних закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, ветерани спорту, дошколята та всі охочі стати частинкою позитивного дійства.

Кожен маленький учасник сьогоднішнього легкоатлетичного забігу отримав подарунки від Ніціонального олімпійського комітету України. Також були відзначені переможці у інших вікових категоріях.

А з рештою ми розлучаємося з надією на те, що сьогоднішне спортивне свято, стане важливим кроком, на шляху становлення усвідомлення у молодого покоління Донецького регіону, важливості здорового способу життя. Нехай спорт буде завжди з вами, допомагає вам у житті.

Любіть спорт, займайтеся спортом і тоді ви проживете довге і щасливе життя, яка буде приносити вам тільки позитивні емоції.

До нових зустрічей!!

Посилання на іші матеріали про цей захід:

http://sport-foto.com.ua/?p=10782

http://mungaz.net/main/13811-v-donecke-yunye-legkoatlety-otmetili-olimpiyskiy-den-foto-video.html

   
   

Анонс

.

   
© WINNER