Олимпийцы Донбасса  

   

Наши партнёры  

   

Спонсоры  

  • Цирк
   

Материалы

Донецьке відділення НОК України підвело підсумки 2013 року

Подробности

 

Відео ДОДТРК (27 канал)

12 грудня в Донецькому вищому училищі олімпійського резерву ім.С.Бубки відбулась підсумкова сесія Донецького обласного відділення Національного олімпійського комітету України (ДОВ НОК), на яку зібрались понад 90 чоловік - це представники усіх федерацій олімпійських видів спорту, співробітники вищих навчальних закладів, ФСТ, організацій, тощо.

Гості мали змогу заслухати доклад голови відділення про проведені спортивно-масові заходи за 2013 рік, а саме:

- Олімпійський день;

- Всеукраїнський Олімпійський урок;

- Олімпійське літо 2013;

- Олімпійське Лелеченя;

- Всеукраїнська естафета «Передай вогонь перемоги»;

- Підняття державного прапорів та НОК;

- Турніри на призи Чемпіонів та призерів Олімпійських ігор;

- Акції «Олімпійська книга» та «Олімпійський куточок»;

- Конкурс серед спортивних журналістів;

- співпраця з обласними спортивними організаціями, спонсорами, тощо.

Спільна робота спортивних організацій Донеччини була необхідною для виконання Програми розвитку олімпійського руху в Україні на період 2011-2014 років. Так, Олена Похильчук - виконавчий директор ДОВ НОК, відмітила, що на протязі багатьох років тісно і плідно співпрацювали з Донецьким обласним відділенням НОК України управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації; федерації з олімпійських видів спорту, фізкультурно-спортивні товариства і відомства та громадські організації; ДРЦ «Інваспорт» і ДОЦ ФЗМ «Спорт для всіх»; Олімпійська Академія України; Асоціація спортивних журналістів Донецької області та Асоціація ветеранів спорту Донецької області.

     Основними завданнями такої співпраці є залучення широких верст населення до занять спортом, ведення здорового образу життя, пропаганда Олімпійського руху і Олімпійських цінностей.

       Загалом щорічно у всіх містах області проводяться змагання з олімпійських видів спорту, на їхнє проведення потрібні кошти, спеціалісти відзначили, що цей рік видався вдалим у співпраці зі спонсорами:

    «Цього року відділення співпрацювало з компаніями, торговими фірмами, виробничими підприємствами. Це Гіпермаркет Ашан, Мак Дональдс, розважальний центр «Фунтура». Цього року приєднались підприємства «Вінтер» і кондитерська компанія «АВК». Так, фінансову підтримку на розвиток олімпійського спорту в Донецькій області на рахунок відділення було перераховано понад 92 тис. грн. Товарів отримано на суму 42 тис.грн. у вигляді, призів, солодких подарунків, питної води, канцелярських товарів, нагродної атрибутики та інвентарю для проведення спортивних свят. Також вагомий вклад зробили самі олімпійці - майже у всіх змаганнях «Олімпійське сузір’я» самі славетні спортсмени дарують учасникам іменні цінні подарунки» - відмітив голова відділення Кучеров А.А.

     Не тільки професійний спорт потрібно розвивати, адже головна мета зробити населення здоровішим взагалі, цю функцію виконує обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Так, Олексій Михайлович Найденко підкреслив у своєї доповіді, що:

   «На даний час за останні п’ять років ми створили 20 міських  та 2 районні організації «Спорт для всіх» і як показала практика, там де з’являється зацікавлена людина на 15-20 % збільшується спортивна робота з населенням за місцем проживання».

      Серед програмних завдань були окреслені підготовка педагогічних кадрів, пропаганда здорового образу життя, продовження створення музею олімпійської спортивної слави, робота із залучення позабюджетних коштів.

      Так однією з головних ініціатив ДОВ НОК України є створення Алея олімпійської слави. «Вже розпочато серйозна робота. Це буде унікальна споруда, яке дасть можливість на ідеях олімпізму виховувати нашу молодь. Тим більше, всі ми розуміємо, що від якого негативного інформаційного поля, нам все - таки вдається відривати дітей, щоб вони займалися спортом», - підкреслив Василь Попов. - Уже є вельми цікавий стартовий проект «Алеї олімпійської слави» (у районі РСК «Олімпійський» з боку вул.Артема). Я пропоную оголосити обласний конкурс зі створення Алеї. Звичайно, це дорога ідея, але це увічнить наших олімпійців на Олімпійських іграх і зіграє величезну роль у вихованні нашої молоді».

   Також, завідувач кафедри фізвиховання ДонНАСА і керівник комплексної наукової групи штабу олімпійської підготовки Василь Попов зазначив, що для того, щоб пропагувати олімпійський рух необхідно не втрачати своїх олімпійців. Приміром, на Олімпіаді - 2012 в Лондоні 9 вихованців спорту донецького регіону представляли на Іграх інші області. Серед них були і чемпіони, і призери Олімпійських ігор. Водночас ДОВ НОК України вже зараз прикладає масу зусиль для того, щоб на майбутній Олімпіаді не повторити минулих помилок і гідно підготувати своїх олімпійців.

   «Ми надаємо практичну допомогу тренерам і ті недоліки, які виявлялися в процесі підготовки, вони явно вплинули на результат в Лондоні. У нас є олімпійський досвід і продовжимо роботу і будемо використовувати найпотужніші наші ресурси у вигляді медичного, наукового, педагогічного та тренерського потенціалів, наявних в Донбасі на високому рівні», - сказав Василь Ілліч.  Приємною несподіванкою для голови Донецького відділення НОК України, директора ДВ УОР ім.С.Бубки – Кучерова Анатолія Андрійовича  стало те, що начальник Донецького обласного управління КФВС МОНМС Дубревська Тетяна Миколаївна урочисто вручила йому Орден Макаренко.

    Загалом на сесії були присутні більш 90 спортивних функціонерів, із них Мицик Володимир Петрович, Кірбаба Віктор Іванович, Єлісєєв Дмитро Васильович, Ліщинська Ірина Анатоліївна, Бориславський Олексій Євгенович, Лозік Велерій Вікторович, Люгайло Станіслав Антонович, Зюськова Ніна Анатоліївна, Попов Василій Ілліч, Гайворонський Іван Григорович та інші поважні гості.

  У палкій дискусії були розглянуті «наболілі» у громадськості питання про фінансову підтримку не лише олімпійських видів спорту, але й значне виділення коштів на підтримку не олімпійських видів спорту. Цікаве питання підняв президент федерації баскетболу Донецької області про підтримку держслужбовцями тих видів спорту, що розвиваються та  на безкоштовній основі надають спортивні послуги для населення.

  Під час півторагодинного засідання представники спортивної громадськості активно обговорили актуальні питання у розвитку фізичної культури і спорту донецького регіону. В цілому, робота відділення визнана задовільною, однак є моменти, над якими ще треба працювати. 

   
   

Анонс

.

   
© WINNER